Na czym można dzisiaj zarobić?

Michel Houellebecq to jeden z takich autorów z którym trzeba bardzo ostrożnie. Właściwie to Michel Thomas, który urodził się we Francji w 1956 roku postrzegany jest jako skandalista, który nie boi się pisać o różnych sprawach. Czy to jego zaleta? Czy jednak wada? Ciężko właściwie ocenić

Każdy z nas chętnie zarabiałby wielkie pieniądze. Czy to jednak możliwe? Dla niektórych tak. Jedni mają to szczęście, że zajmują wysokie stanowiska w wielkich korporacjach i ich finanse do małych nie należą. Niektórzy mają własne firmy, które przynoszą dobre zyski. Są jednak takie osoby, które takich zarobków dużych nie mają, a bardzo by chcieli je mieć. Nie ma jednak tak łatwo. Czasem ktoś wpadnie na dobry pomysł i z biedaka przeradza się w wielkiego krezusa. Trzeba jednak mieć dobry pomysł, który zyskownie się sprzeda. I to właśnie pokazuje nam w swojej książce Michel Houellebecq pt.”Platforma“.

Znudzony życiem

Tak naprawdę jest to jedna z tych książek, które pomimo tego, że zostały już wydane dawno, nigdy się nie znudzą i będą chętnie czytane przez kolejne pokolenia. W tym przypadku mówimy o roku 2001. W 2020 roku ukaże się nowe wydanie tej książki w pięknej szacie graficznej. Autor może być dumny z tego, że jego dzieło pomimo tak dawnego wydania nadal cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak prawdopodobnie przez to, że porusza bardzo życiowe i ponad czasowe tematy, które zahaczają m.im. o pustkę, samotność i sens życia. Zacznijmy jednak od poznania głównego bohatera, którym jest Michel Renault. Ten trzydziestoletni mężczyzna pracuje w ministerstwie kultury, jest bardzo znudzony swoim życie. Ma jednak za to dwie pasje: telewizję i seks. Telewizor ma w domu a swoje potrzeby seksualne zaspokaja w pobliskim klubie Go Go. Na mocy spadku otrzymanego po wujku mężczyzna staje się właścicielem małej fortuny, która pozwala mu na wyjazd do Tajlandii, gdzie poznaje Valerie – pracownicę biura podróży.

Pomysł na biznes


Po powrocie do domu oboje zostają kochankami. W głowie Michel’a rodzi się pomysł na to, aby otworzyć biznes, który miałby opierać się na …seksturystyce. Czy jego pomysł spełni się? Oczywiście, że tak i ma szansę na to, aby odnieść ogromny sukces. Jeżeli rozejrzymy się dookoła siebie, to zdecydowana większość reklam oparta jest na seksie. To dlaczego sam seks nie miałby się sprzedać. Nasz główny bohater razem z Valerie zabierają się do działania. Od tej pory seksturystyka do krajów Trzeciego Świata napędza ich do działania. Zachód i Wschód – dwa kierunki, które zdawałoby się mogą sobie nawzajem pomóc. Jednak, czy tak jest naprawdę? Warto przekonać się o tym w “Platformie”, która jest jednym z najlepszych dzieł tego autora. Mówi się w środowisku, że Michel Houellebecq nie jest łatwym autorem. Spotkania z jego książkami trzeba dozować sobie w odpowiedni sposób, aby wyniosło się z nich odpowiedni przekaz i rzeczowe wartości.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com