Problemy dzisiejszego świata

Książka autorstwa Lucindy Berry- "Idealne dziecko" to porywający, pełen tajemnic thriller o losach porzuconej sześciolatki i ludzi, którzy bardzo pragnęli mieć dziecko, więc postanowili wziąć ją pod swoją opiekę. Małżeństwo wiedzie poukładane i szczęśliwe życie, pragną jedynie powiększyć swoją rodzinę, jednak ta decyzja może już wkrótce zmienić wszystko

Michel Houellebecq to jeden z takich autorów z którym trzeba bardzo ostrożnie. Właściwie to Michel Thomas, który urodził się we Francji w 1956 roku postrzegany jest jako skandalista, który nie boi się pisać o różnych sprawach. Czy to jego zaleta? Czy jednak wada? Ciężko właściwie ocenić. Niektóre tematy, jakie porusza w swoich książkach mogą nas naprawdę niemile zaskoczyć. Dzięki temu zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że coś takiego istnieje i czasem warto skłonić nad tym głowę. Na swoim koncie ma nie tylko powieści, ale także zalicza się go do grona poetów, autorów piosenek, eseistów. Jego “Platforma“, która w 2020 roku ukazała się w nowym wydaniu na pewno bardzo nas …zaskoczy.

Sens życia

Tak naprawdę jest to książka pochodząca z 2001 roku, która dzięki poruszanej tematyce uważana jest za książkę ponad czasową. Może to właśnie dzięki temu światło dzienne ujrzy kolejne wydanie w prostej, ale bardzo wymownej oprawie graficznej. Głównym bohaterem tej książki jest Michelle Renault, który na co dzień jest pracownikiem ministerstwa kultury. Jak na swój wiek – 30 lat – można pokusić się o stwierdzenie, że jest to człowiek, który raczej nie ma głębszego sensu w swoim życiu. Ten młody mężczyzna ma tak naprawdę tylko dwie pasje w swoim życiu. Jedną z nich jest telewizor, który ma w swoim domu. Drugą jest seks. Aby zaspokoić swoje potrzeby udaje się do pobliskiego Go Go. Wokół tego i pracy obraca się jego życie. Pewnego dnia okazuje się, że odziedziczył majątek po zmarłym wujku. To pozwala mu wyjechać na wymarzone wakacje do gorącej Tajlandii. Pobyt w egzotycznym miejscu jawi się całkiem fajnie.

Sposób na życie?

Podczas pobytu na wakacjach Michelle poznaje piękną Valerie, która pracuje w biurze podróży. Po powrocie do kraju oboje nawiązują romans i postanawiają zrealizować nowy pomysł na biznes Michelle. Co nim jest? Wyjazdy do krajów Trzeciego Świata. Jednak nie będą to takie zwykłe wakacje. Głównym motywem przewodnim okazuje się seksturystyka, która okazuje się wielkim kluczem do uzyskania ogromnego majątku. Prawda jest taka, że nie ma nic lepszego jak sprzedawanie seksu. Zdecydowana większość książki przewija się właśnie dookoła tego tematu. “Platforma” Michel’a Houellebecqa jest książką, która nie tylko opowiada o seks biznesie. To jednak również książka, gdzie ludzie tak naprawdę poszukują swojej miłości. Ich puste życie chcą wypełnić czymś, co wydawać by się mogło ma im przynieść szczęście. Czy jednak tak będzie? Czy handel seksem to naprawdę powód do tego, aby szukać sposobu na szczęście, na miłość? Warto się nad tym zastanowić.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com